O nás

O novostavbe samostatnej budovy kina v Modre, na aktuálnom mieste, sa začalo hovoriť ešte v roku 1954 a to s kapacitou 350 miest. Dokladuje nám to projekt Československého štátneho filmu – Filmprojekt Praha. Terajšia podoba kina je podľa upraveného projektu z roku 1957. Kino začalo svoju prevádzku v roku 1960.

V roku 2002 bol v kine nainštalovaný zvukový system Dolby ProLogic, ktorý uz obsahoval reproduktory nielen za plátnom, ale aj po obvode kinosály. Do roku 2013 sa používali dve premietačky typu Meopta MEO 5. 

Prelomovým rokom pre kino bol rok 2013, kedy prebehla kompletná digitalizácia, ktorej súčasťou bola aj výmena premietacieho plátna, ktoré sa zväčšilo na typ Sonora Regent S a má rozmer 9,8 x 4,2 m.  V kine je inštalovaný systém štandardu DCI, ktorý pozostáva z projektoru NEC NC1200C, serveru DOLBY/DOREMI ShowVault IMB2 K4 a zo zvukového systemu štandardu Dolby Surround 7.1. Súčasťou je aj 3D system Volfoni. Digitalizácia bola realizovaná aj za finančnej podpory Audiovizuálneho fondu a mesta Modra.

V roku 2018 prešla kinosála prvou časťou rekonštrukcie, kedy bola kompletne zrekonštuovaná podlaha – úplne nové stupňovanie, núdzové osvetlenie a položenie novej podlahovej krytiny - záťažového koberca. Boli aj vymenené staré sedačky za nové, pohodlnejšie a kapacita bola z pôvodných 360 miest zmenšená na aktuálnych 213 a bolo pridanych aj 5 miest pre vozíčkárov. Modernizácia bola taktiež realizovaná za finančnej podpory Audiovizuálneho fondu a mesta Modra.

Premietacími dňami sú utorok, streda, štvrtok, piatok, sobota a nedeľa. Počas týždňa predstavenia začínajú o 19.30, v sobotu o 15.30, 17.30 a o 20.00, v nedeľu o 17.30 a 19.30. Vstupenky je možné zakúpiť si v pokladni hodinu pred predstavením alebo rezervovať a zakúpiť priamo na web stránke. Rezervácia vyprší 30 min pred začiatkom premietania. Vstupné sa pohybuje v cenách od 3,- € do 8,- €, pri 3D projekcii 6,- €. V kine máme zavedený aj systém zliav. 

Priestor kina je možné využiť aj na konferencie rôzneho druhu. V priestore kina nájdete príjemné Bistro Kinečko, kde si pred predstavením môžete dať malé občerstvenie; kávu, čaj, víno alebo pivo. Taktiež sa môžete dobre najesť.

V kine aktuálne pracujú 3 premietači, 2 uvádzači a 2 pokladníčky. Dramaturgom a manažérom kina je Roman Zatlukal.

V programe kina si nájde každý svoj obľúbený titul. Okrem komerčných a animovaných titulov, si môžete vychutnať filmy pre náročného diváka vo filmovom klube K4, umelecké dokumenty, prenosy z divadiel. Pravidelne spolupracujeme aj so školami, škôlkami v meste a blizkom okoli.

Fotogaléria